سوالات متداول

Frequently Asked Questions


بله.رویه ی تمام بالشت ها از الیاف بامبو و آلووا تهیه شده و قابل شستشو است.
کلیه بالش های طبی  اپتیموم 5 سال و سایر محصولات طبی اپتیموم 3 سال گارانتی دارند.
همه ی بالش های طبی اپتیموم، برای آرتروز گردن مناسب است و با توجه با نحوه ی خوابیدن، نوع بالش میتواند متفاوت باشد.
بالش طبی مموری فوم موج در 3 سایز متفاوت بالش طبی مموری فوم کلاسیک بالش طبی مموری فوم ارتوپدیک
فوم هوشمند یا فوم ویسکو الاستیک نیز اولین‌ بار با هدف استفاده در شاتل‌های فضایی طراحی و تولید گردید. هدف از به کارگیری این فنآوری، راحتی و کاهش فشار بر روی فضا نوردان و جلوگیری از کوفتگی و خستگی ناشی از فشار ثقل روی بدن آنها بوده است. این فنآوری به تدریج در ساخت انواع بالشت و تشک و سایر محصولات طبی و غیر طبی در زندگی روزمره به کارگرفته شده است. مموری فوم در هنگام قرار گرفتن شخص بر روی آن شکل بدن فرد را به خود می گیرد و پس از بلند شدن فرد، به حالت اولیه ی خود باز می گردد.به این رفتار اثر مموری یا حافظه می گویند. این نوع بالش ها باعث می شوند که فشار کمتری به بدن شخص وارد شود و گردش خون در بدن تسهیل شود. طبق مطالعات این نوع کالای خواب باعث رفع کوفتگی بدن و درد نواحی ستون فقرات می شود.  
زیرنشیمنی های طبی اپتیموم در دو طرح متفاوت، به صورت دایره و مربع، طراحی شده است. زیر نشیمنی مربع با ارتفاع بیشتر، برای افرادی که وزن بالایی دارند و درد زیادی در ناحیه دنبالچه حس میکنند، مناسب تر است. زیرنشیمنی دایره ارتفاع کمتری دارد و برای استفاده در ماشین، اداره و پیشگیری از درد دنبالچه، بسیار مناسب است .
استفاده از بالش مموری فوم یا طبی علاوه بر خواص درمانی برای ستون فقرات؛ خواص و ویژگی های دیگری نیز دارد.سایر ویژگی های بالش مموری فوم تسهیل در گردش خون، تسهیل در تنفس و بازگشت اسید معده به مری که باعث جلوگیری از زخم معده می گردد است. ممکن است در ابتدا متوجه اثرات این نوع بالش نشوید، اما پس از مدتی متوجه تغییرات مثبت آن خواهید شد.
پشت کمری های طبی مموری فوم اپتیموم، برای رانندگی های طولانی مدت توصیه میشود.این نوع محصول بویژه برای افرادی که زمان زیادی در حالت نشسته روی صندلی به سر میبرند، از بوجود آمدن مشکلات اسکلتی عضلانی و گودی کمر که در طولانی مدت مضمن خواهد شد، ممانعت به عمل می آورد. علاوه بر این ،با استفاده از پشت کمری طبی اپتیموم، گودی کمر و چرخش لگن اصلاح خواهد شد.